REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BALIKESİR FARKLI BAKIŞ

KARESİ BELEDİYESİ AB FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KARESİ BELEDİYESİ AB FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
pelin karakoyun( info@farklibakis.com )
27 Şubat 2023 - 13:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

– KARESİ BELEDİYESİ AB FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

– KARESİ’DE AB PROJELERİNDE ÇOĞALTICI ETKİNLİK UYGULAMALARI

 

Karesi Belediyesi, Avrupa Birliği projeleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda “Avrupa’da Sıfır Atık Döngüsel Ekonomi Konsepti Kapsamında Yetişkin Becerilerinin Geliştirilmesi” projesinin çoğaltıcı etkinlik faaliyetleri gerçekleştirildi

 

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’na İzmir Demokrasi Üniversitesi tarafından sunulan ve kabul edilen 2020-1-TR01-KA204-093013 referans numaralı “Building adult competences in Zero Waste circular economy in Europe-Avrupa’da Sıfır Atık Döngüsel Ekonomi Konsepti Kapsamında Yetişkin Becerilerinin Geliştirilmesi” projesinin çoğaltıcı etkinlik faaliyetleri gerçekleştirildi. Karesi Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Balıkesir Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden Prof. Dr. Ergün Demir, ilgili kurumların, STK ve derneklerin katılımıyla belediye meclis toplantı salonunda yararlanıcılara yönelik atölye çalışmalarının detaylı şekilde sunuldu. Demir: 24 ay süren olan proje kapsamında çiftçilere bitkisel ve hayvansal gıdaların ekolojik üretim, organik hayvansal ve bitkisel üretim ile çevre koruma için yeni mekanizasyon teknikleri, pestisit ve antibiyotiklerin kullanımlarının azaltılması konusunda yenilikçi bir eğitim modeli oluşturuldu. Proje ile yenilikçi ekolojik üretim modelleri, ekolojik üretim için yeni mekanizasyon teknikleri, insan ve hayvan sağlığı gibi konularda Karesi’ye ve üreticilere önemli katkılar sağlandı” dedi.

Program akışında sunumunu gerçekleştiren Karesi Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Özgür Aycil “TR22 Düzey 2 bölgesinde en fazla Avrupa Birliği projesi yürüten yerel yönetim olarak zirveyi temsil ediyoruz. Akıllı şehircilik, sıfır atık yönetimi ve organik tarım projelerini yürütüyoruz. Bu gerçekleştirdiğimiz projeler ile ilimizin ve ilçemizin marka değerini arttırıyoruz” dedi.

Gerçekleştirilen toplantıda katılımcılara Proje fikri çıktılarının değerlendirilmesine yönelik anket ve geribildirim testleri uygulandı.

BAŞKAN ORKAN: “GERİ DÖNÜŞÜM ORANINI ARTTIRACAĞIZ”

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, projenin hayata geçirilmesiyle birlikte ülkemizdeki tüm belediyelerinde kullanabileceği dijital bir sıfır atık rehberi oluşturacaklarını söyledi 

Karesi Belediyesi’nin uluslar arası çalışmalara imza atmaya devam edeceğini ifade eden Başkan Orkan, “Avrupa Birliği ülkelerinde atıkların geri dönüşüm oranı % 46 iken Türkiye’de % 13. Türkiye’de de bu kapsamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin önderliğinde Sıfır Atık Projesi yürütülüyor. Proje, 2023 yılına kadar Türkiye’de atıkların geri dönüşüm oranını % 35’e çıkarmayı amaçlıyor. Uluslar arası alanda çevre ve tarım konularında yapılacak çalışmalarla Belediyemize yeni birikimler kazandırdık.. Karesi Belediyesi olarak bilgilerimizi yurtdışı ortaklarımızla karşılıklı paylaşmayı planlarımızı paylaştık” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.