REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BALIKESİR FARKLI BAKIŞ

ALTIEYLÜL’DEN EKMEK SEFERBERLİĞİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ALTIEYLÜL’DEN EKMEK SEFERBERLİĞİ
pelin karakoyun( info@farklibakis.com )
10 Şubat 2023 - 16:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ALTIEYLÜL’DEN EKMEK SEFERBERLİĞİ

Depremden etkilenen bölgelerde ekmek ve gıdaya ulaşım en büyük sorunlardan biri olurken, Altıeylül depremzedeler için seferber oldu. Altıeylül Kaymakamlığı ve Altıeylül Belediyesi işbirliğinde yürütülen yardım seferberliği sürüyor. Bugüne kadar çeşitli yardım malzemelerinden oluşan 23 tırı deprem bölgesine gönderen Altıeylül, şimdi de kırsal mahallelerde ekmek seferberliği başlattı. 

Türkiye’yi yasa boğan depremin ardından bölgede arama kurtarma faaliyetleri aralıksız devam ederken, depremden kurtulan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik ülke genelinde başlatılan seferberlik sürüyor. Depremin hemen ardından tüm birimleri ile depremin yaralarını sarmak için harekete geçen Altıeylül Belediyesi’nin bölgeye destekleri de aralıksız devam ediyor. Bölgeye ilk olarak 7 tır gıda ve giyim malzemesini gönderen Altıeylül Belediyesi depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için büyük bir çaba harcıyor. Bunun yanında 81 kırsal mahallede başlatılan köy ekmeği seferberliğinde toplam 25 bin adet ekmek köylüler tarafından yapılacak ve depremzedelere gönderilecek. Bugün üretilen yaklaşık 3 bin ekmek yardım tırlarına yüklenerek bölgeye gönderildi. 

BAŞKAN AVCI: ÇOK BÜYÜK BİR MİLLETİZ

Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı kırsal mahalleleri ziyaret ederek depremzedeler için ekmek yapan vatandaşlara teşekkür etti. Ziyarette konuşan Altıeylül Kaymakamı Bilgin, “Altıeylül olarak yardım seferberliğimiz sürüyor. Bugün itibariyle 24 tırı bölgeye göndermiş oluyoruz. Bölgede fırınların zarar görmesinden dolayı ekmek üretiminde sorunlar olduğunu öğrendik. Bölgede yaşanan ekmek sıkıntısına kayıtsız kalmayarak bizlerde ne yapabiliriz diye Başkanımız Hasan Avcı ile istişarede bulunduk ve köylerimize haber verdik. Onlarda sağ olsunlar hemen harekete geçerek köy ekmeklerini kendi fırınlarında üretmeye başladılar. Bizler zor zamanlarda dayanışmayı yapabilen bir milletiz. Bu dayanışmanın örneğini bugün burada bizzat gördük. Vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” Dedi. Gösterilen bu fedakarlığın çok değerli olduğunu söyleyen Başkan Avcı, “Bugün burada ekmek seferberliğine katılan ablalarımızın, teyzelerimizin Çanakkale’ye sırtında mermi taşıyan ninelerimizden farkı yok. Bugün burada çok büyük bir fedakarlık örneği gösteriliyor. Ne kadar büyük bir millet olduğumuzu bugün burada bir kez daha görmüş oluyoruz. Ülkemiz maalesef tarihimizde görülmemiş bir felaketle karşı karşıya kaldı. Ancak birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günleri de atlatacağız inşallah. Şu anda 2 destek ekibimiz enkaz altında kalanları kurtarabilmek için gece gündüz demeden çalışıyor. Bizlerde burada orada neye ihtiyaç varsa hazırlayarak gönderiyoruz. Göndereceğimiz ekmekler bir nebzede olsa ilaç olsun şifa olsun.” Dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.